کنارتخته

سایت اختصاصی کنارتخته

اتهام7 جنایت در پرونده همدست قاتل کنارتخته

اتهام7 جنایت در پرونده همدست قاتل کنارتخته

اتهام7 جنایت در 
پرونده همدست قاتل کنارتخته
حادثه > داخلی  - شیراز - خبرنگار همشهری:
عملیات ضربتی پلیس استان‌فارس که در ارتفاعات شهرستان کازرون صورت گرفت با دستگیری جنایتکار مخوفی که 5 سال تحت تعقیب پلیس بود، خاتمه یافت.

این مرد همدست قاتل سریالی کنار تخته است که در پرونده‌اش با اتهام معاونت در قتل 7 نفر روبه‌روست. سال‌ها پیش وقتی مرتضی، قاتل سریالی کنار تخته، تصمیم گرفت از کسانی که تصور می‌کرد در قتل پدرش نقش داشته‌اند، انتقام بگیرد، برای اجرای نقشه‌اش باندی را تشکیل داد که مرد جوانی به نام یاسر، یکی از اعضای مهم آن بود. مرتضی که در 5 سالگی پدرش را از دست داده بود، با همکاری یاسر و برادرانش، تحقیقات خود را شروع کرد و فهرستی از چند مرد که به تصور وی در قتل پدرش نقش داشتند، تهیه کرد.

از سال 85، جنایت‌های مرتضی و همدستانش شروع شد و او با کمک آنها در مدت 3 سال، 8مرد را به قتل رساند تا اینکه آبان‌ماه 88، ماموران پلیس موفق شدند قاتل سریالی و تعدادی از همدستانش را دستگیر کنند اما در آن زمان هیچ ردی از یاسر، عضو دیگر باند، به دست نیامد. با دستگیری مرتضی و اعتراف وی به قتل 8 مرد، محاکمه او در دادگاه کیفری استان فارس آغاز شد و درحالی‌که تنها خانواده 4 نفر از قربانیان با حضور در دادگاه از او شکایت کرده بودند، این مرد جنایتکار به 4 بار قصاص محکوم شد.

این حکم در حالی صادر می‌شد که بررسی‌های پلیسی نشان می‌داد همدست فراری او به نام یاسر نیز، در 5 فقره از این قتل‌ها نقش داشته اما هنوز ردی از این مرد به دست نیامده بود.
شنبه گذشته، وقتی مرتضی به اتهام 8 فقره قتل عمدی در بخش کنار‌تخته شهرستان کازرون و در ملأعام به دار مجازات آویخته شد، ماموران با زیرنظر گرفتن کسانی که برای تماشای مراسم اعدام به آنجا آمده بودند، به سرنخ‌هایی از یاسر، همدست فراری قاتل سریالی، دست یافتند.

تحقیقات نشان می‌داد که یاسر بعد از دستگیری مرتضی و دیگر اعضای باند، به کوه‌های اطراف کازرون گریخته و از همان زمان، زندگی مخفیانه‌ای را در آنجا در پیش گرفته است. بررسی‌های اطلاعاتی برای پیدا کردن محل اختفای این مرد ادامه داشت تا اینکه با شناسایی دقیق این محل، شامگاه یکشنبه گذشته، عملیات دستگیری مرد جنایتکار آغاز شد. ماموران با پیاده‌روی در کوهستان خود را به مخفیگاه یاسر رساندند و آنجا را به‌صورت نامحسوس زیرنظر گرفتند.

از آنجا که احتمال داشت مرد جوان مسلح باشد و دست به تیراندازی به سوی ماموران بزند، ماموران به انتظار فرصتی مناسب نشستند و بعد از چند ساعت زیرنظر گرفتن مخفیگاه یاسر، سرانجام در یک عملیات ضربتی او و چند نفر از دوستانش را قبل از اینکه بتوانند عکس‌العملی از خودشان نشان دهند، دستگیر کردند. سردار سجادیان، جانشین رئیس پلیس استان فارس، با بیان این خبر گفت: این مرد علاوه بر معاونت در 5 فقره از قتل‌هایی که قاتل سریالی کنار تخته انجام داده، متهم به معاونت در 2 قتل دیگر نیز هست که تحقیقات درخصوص آنها ادامه دارد.

وی افزود: یاسر علاوه بر معاونت در 7 فقره قتل عمدی، با اتهام‌های دیگری مثل سرقت مسلحانه، درگیری با ماموران پلیس، همدستی با قاتلان و اشرار مسلح و حمل و نگهداری سلاح و مهمات نیز روبه‌روست. سردار سجادیان ادامه داد: این مرد همچنین متهم است در‌سال‌88، بعد از سرقت خودروی شرکت نفت در استان فارس، به مقابل درمانگاهی در حال ساخت رفته و با تیراندازی‌های بی‌هدف، باعث ایجاد جوی از ترس و ناامنی در بین مردم شده است. وی تصریح کرد: علاوه بر این اتهامات، احتمال می‌رود که یاسر در تیراندازی به سوی خودروی مدیرکل آبفای روستایی استان فارس نیز نقش داشته باشد که هم‌اکنون تحقیقات از این تبهکار خطرناک از سوی پلیس استان فارس ادامه دارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم اردیبهشت 1390ساعت 20:22  توسط بچه های کنارتخته  | 

به مختار گفتم چاره ای نمانده ....

به مختار گفتم چاره ای نمانده ....

مختار! مختار
راهی نمانده است
همین امشب
از سریال بیرون بزن
پیش از آن که شمر و سنان کاری کنند
با کمک سازمان ملل
بیرون بزن
با همین کیان ایرانی و همین ایرانیان
که نشسته اند پای گیرنده هایشان
و با همین شمشیرها
که در دست فرزندان مالک است
به جنگ شمر برویم
و شمر همین آل خلیفه است
همین عبدالله است و همین عبیدالله
و شمر همین شورای اعراب اند
که منجنیق آورده اند در بحرین
و" آیات" خدا را می کشند و لگدمال می کنند
وگرنه اهل سنت با مایند
و عاشقان رسول الله با مایند
تنها شمر و سنان
با آل سعود و آل خلیفه
با آل شکم و آل حرام آن سویند
و آل کاخ سفید و آل کاخ الیزه آن سویند
و آل بی بی سی
همیشه آن سو بودند
به مختار گفتم چاره ای نمانده
باید از دل سریال بیرون زد
با اسب
با شمشیر
با قایق های تندرو و با شعر
که جهان همین کوفه ست
و عاشقان علی(ع) امشب
بر پشت بام های زمین آتش روشن کرده اند
"شعر جدید علیرضا قزوه درباره تحولات منطقه و جنایت آل سود و آل خلیفه"
+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 16:2  توسط بچه های کنارتخته  | 

نوروز 90 و بازار گرم تبليغات انتخاباتي

+ اسامي نامزدهاي احتمالي
نوروز 90 و بازار گرم تبليغات انتخاباتي
به گزارش كازرون نما در حالي كه قريب به يك سال به انتخابات مجلس شوراي اسلامي باقي مانده است نوروز 90 تبديل به بازار تبليغات برخي نامزدهاي احتمالي انتخابات مجلس نهم شد. اخبار رسيده همچنين از تلاش برخي نامزدها براي جلب نظر خواص شهرستان به سمت خود حكايت مي‌كند.

به گزارش كازرون نما در حالي كه قريب به يك سال به انتخابات مجلس شوراي اسلامي باقي مانده است نوروز 90 تبديل به بازار تبليغات برخي نامزدهاي احتمالي انتخابات مجلس نهم شد. برخي از كانديداهاي احتمالي كه از مدتها قبل خود را آماده‌ي حضور در اين انتخابات كرده‌‌اند در ايام نوروز با برگزاري جلساتي به بيان ديدگاه‌هاي خود پرداختند و از فرصت ديد و بازديدهاي نوروزي براي تبليغ خود بهره بردند.

 در اين ميان برخي جريانات سياسي نهايت تلاش خويش را براي دو قطبي كردن انتخابات به كار مي‌برند و تلاش دارند تا انتخابات مجلس نهم را به رقابت ميان دو نماينده كازرون در مجالس هفتم (شاهين محمدصادقي) و هشتم (غلامرضا دهقان ناصرآبادي) تقليل دهند. اين دو نيز از مسئوليت‌هاي قانوني خود (نمايندگي مجلس و معاونت پارلماني سازمان تربيت بدني) نهايت استفاده را جهت تبليغات انتخاباتي به عمل مي‌آورند.

 علي‌رغم اين مسأله اخبار رسيده حاكي از كثرت نامزدهاي احتمالي اين دوره از مناطق مختلف كازرون است.

 بنابر اين گزارش در منطقه‌ي خشت از آقايان محمدي (عضو شوراي خشت) و رمضان پناهنده (كارمند جهاد كشاورزي شيراز)؛ در منطقه‌ي قائميه از آقايان مرادي (كارمند امور تربيتي اداره كل فارس)، داريوش هوشمند (اهل روستاي عمويي) رضازاده (قاضي در ياسوج)، مسعود هوشمندي و علمدار جمشيدي (وكيل و  پاسدار بازنشسته)؛ از منطقه‌ي نودان از آقاي انصاري (فرماندار سپيدان) و از بخش مركزي نيز از آقاي دهقان فرد (طلبه و كارمند وزارت خارجه) نام برده مي‌شود.

 از شهر كازرون نيز از آقاي سيد علي‌نقي طبيب لقماني (عضو شوراي اول شهر كازرون) و از شهر بالاده از آقاي عباسي (اهل بيد زرد) نام برده مي‌شود.

 آقايان اسفنديار دشمن زياري و  غريب فاضل نيا نيز از جمله افرادي هستند كه سابقه‌ي نامزدي در دوره‌ي قبل را داشته و از آنها به عنوان نامزدهاي احتمالي نام برده مي‌شود.

 اخبار رسيده همچنين از تلاش برخي نامزدها براي جلب نظر خواص شهرستان به سمت خود حكايت مي‌كند. برخي از نامزدها حتي جلساتي را در برخي شهرهاي بزرگ از جمله قم و تهران برگزار كرده و يا در صدد برگزاري چنين جلساتي هستند.

 تذكر: در پي انتشار اسامي برخي نامزدهاي احتمالي يكي از اشخاص نامبرده اعلام كرد كه تاكنون تصميم قطعي خود براي شركت در انتخابات را اتخاذ نكرده است. وي همچنين اعلام كرد كه در ايام نوروز تبليغاتي نداشته است. در همين راستا تذكر نكات زير ضروري است:

1) چنانچه مستحضريد تعبير كازرون نما براي اشخاص نام برده شد «كانديداهاي احتمالي» است و نه قطعي

2) درباره تبليغات انتخاباتي در ايام نوروز نيز تعبير كازرون نما به شكل زير بود:
«نوروز 90 تبديل به بازار تبليغات برخي نامزدهاي احتمالي انتخابات مجلس نهم شد» مسلماً تعبير «برخي نامزدهاي احتمالي» شامل همه‌‌ي نامزدهاي احتمالي نمي‌شود.

3) اسامي ذكر شده از منابع خبري متعدد و موثقي استخراج شده است
+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 15:52  توسط بچه های کنارتخته  | 

دکتر شاهین محمد صادقی کاندیدای مجلس نهم می‌‌شود .

دکتر شاهین محمد صادقی کاندیدای مجلس نهم می‌‌شود

دکتر شاهین محمد صادقی که پیش از این اعلام شده بود کاندیدای مجلس نهم نمی‌‌شود، در جلسه‌ای اعلام کرد که در انتخابات مجلس نهم کاندیدا خواهد شد.


بنا به شنیده‌های خبرنگار نرگس نیوز، به مناسبت عید نوروز عده‌ای از مردم کازرون با دکتر شاهین محمد صادقی نشستی داشتند که در این جلسه جمعی‌ از حاضرین خواستار کاندیداتوری وی در مجلس نهم شدند که محمد صادقی به خواسته آنان پاسخ مثبت داد.

بر اساس این گزارش، شنیده شده است در جلسات متعدد دیگری نیز از دکتر محمد صادقی خواسته شده است که در انتخابات آتی مجلس حضور داشته باشد.

لازم به ذکر است؛ محمد صادقی در مجلس هفتم نماینده مردم کازرون و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بوده است و در حال حاضر نیز معاون سازمان تربیت بدنی جمهوری اسلامی ایران می‌‌باشد.

+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 15:51  توسط بچه های کنارتخته  | 

رقابت دهقان و محمدصادقي در اهداي جايزه به مردمدر اين مراسم علاوه بر جوايزي كه به صورت معمول به شركت

در اين مراسم علاوه بر جوايزي كه به صورت معمول به شركت كنندگان اهدا مي‌شود دكتر محمدصادقي يك دستگاه پرايد، دهقان ناصرآبادي كمك هزينه 5 سفر كربلا و رييسي فرماندار كازرون نيز كمك هزينه 5 سفر سوريه را به قيد قرعه به شركت كنندگان اهدا كردند.
در جريان برگزاري برگزاري پياده‌روي خانوادگي كه در جمعه‌ي گذشته برگزار شد. جوايزي از سوي برخي از مسئولان به شركت كنندگان در اين مراسم اهدا شد.
يكي از نكات حاشيه اي اين مراسم حضور همزمان آقايان محمدصادقي و دهقان ناصرآبادي (نمايندگان سابق و فعلي كازرون در مجلس شوراي اسلامي) در اين پياده روي بود.

در اين مراسم علاوه بر جوايزي كه به صورت معمول به شركت كنندگان اهدا مي‌شود دكتر محمدصادقي يك دستگاه پرايد، دهقان ناصرآبادي كمك هزينه 5 سفر كربلا و رييسي فرماندار كازرون نيز كمك هزينه 5 سفر سوريه را به قيد قرعه به شركت كنندگان اهدا كردند.
با توجه به احتمال رقابت نمايندگان فعلي و سابق كازرون در انتخابات مجلس نهم اهداي اين جوايز از سوي آنها شائبه‌ي استفاده‌ي تبليغاتي از مراسم مذكور را به وجود آورد.
پيش از اين كازرون نما از بهره‌برداري اين دو نامزد احتمالي از مسئوليت‌هاي قانوني خود (نمايندگي مجلس و معاونت پارلماني سازمان تربيت بدني) جهت تبليغات انتخاباتي خبر داده بود. اين در حالي است كه تاكنون اسامي متعددي به عنوان نامزدهاي احتمالي مطرح شده است.
+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 15:46  توسط بچه های کنارتخته  | 

نامزدهاي انتخابات مجلس فقط با مدرك فوق ليسانس به بالا ثبت نام كنندشوراي نگهبان مصوبه مجلس را تأييد ك

شوراي نگهبان مصوبه مجلس را تأييد كرد:
نامزدهاي انتخابات مجلس فقط با مدرك فوق ليسانس به بالا ثبت نام كنند
بر اساس مصوبه مجلس كانديداهاي انتخابات مجلس با مدرك ليسانس و حتي با داشتن سابقه اجرايي 5ساله نمي‌توانند به عنوان كانديدا در انتخابات مجلس شركت كنند و مدرك فوق‌‏ليسانس يا كارشناسي ارشد ملاك كانديداهاي اين انتخابات شد.
سخنگوي شوراي نگهبان قانون اساسي گفت كه مصوبه اصلاح قانون انتخابات در جلسه شوراي نگهبان مغاير با شرع و قانون اساسي تشخيص داده نشد.

عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان قانون اساسي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس،‌ با اشاره به مصوبه اخير مجلس درباره اصلاح ماده 28 قانون انتخابات 1378 و اصلاحات بعدي گفت: اين مصوبه يك نوبت به شوراي نگهبان ارسال شد و شوراي نگهبان آن را مغاير با قانون اساسي تشخيص داد.


وي افزود: مصوبه مذكور اخيراً توسط مجلس شوراي اسلامي اصلاح و در جلسه شوراي نگهبان مغاير با شرع و قانون اساسي تشخيص داده نشد.


بر پايه اين گزارش، در اين مصوبه شرط نامزدي براي انتخابات مجلس داشتن مدرك تحصيلي فوق‎ليسانس با 5 سال سابقه كار اجرايي و مديريتي لحاظ شده بود كه با ايراد شوراي نگهبان مجدداً در مجلس اصلاح و مقرر شد نامزدهاي انتخابات مجلس به شرط داشتن تنها مدرك تحصيلي فوق‎ليسانس در اين انتخابات كانديدا شود كه بر همين اساس شوراي نگهبان اصلاحات را مغاير با شرع و قانون اساسي تشخيص نداد.


به گزارش فارس، مجلس به‌منظور تأمين نظر شوراي نگهبان تبصره 2 ماده 28 قانون انتخابات مجلس ‌را كه مدرك ليسانس با شرايط 5 سال سابقه اجرايي براي كانديداها مجاز دانسته بود، حذف و مصوب كردند كه سابقه نمايندگي مجلس يا حداقل 5 سال سابقه مديريت سياسي، حرفه‌اي، قضايي، اجرايي، آموزشي و پژوهشي پس از اخذ مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد و يا معادل آن جزو شرايط كانديداهاي انتخابات مجلس است.


بر اساس مصوبه مجلس كانديداهاي انتخابات مجلس با مدرك ليسانس و حتي با داشتن سابقه اجرايي 5ساله نمي‌توانند به عنوان كانديدا در انتخابات مجلس شركت كنند و مدرك فوق‌‏ليسانس يا كارشناسي ارشد ملاك كانديداهاي اين انتخابات شد.
+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 15:43  توسط بچه های کنارتخته  | 

مشكلات برق شهرستان كازرون بررسي شد

در جلسه اي با حضور مدير عامل توزيع برق استان فارس و فرماندار كازرون مشكلات برق اين شهرستان و بخش هاي تابعه آن بررسي و فرماندار خواستار حل مشكلات برق بخش هاي شهرستان كازرون شد.

در جلسه اي با حضور مدير عامل توزيع برق استان فارس و فرماندار كازرون مشكلات برق اين شهرستان و بخش هاي تابعه آن بررسي و فرماندار خواستار حل مشكلات برق بخش هاي شهرستان كازرون شد.


به گزارش كازرون نما، در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات برق شهرستان کازرون در فرمانداری این شهر با حضور کاوس رئیسی فرماندار شهرستان کازرون، حدادیان مدیرعامل توزیع برق استان فارس، نعمت الله خرسندی بخشدار مرکزی کازرون و حميدرضا فیاض مدیریت برق شهرستان کازرون برگزار شد، كاووس رئیسی فرماندار کازرون با بیان مشکلات برق اين شهرستان و بخش های آن اظهار داشت: افت ولتاژ روستاهای بخش کوهمره نودان و نیز کمبود روشنایی معابر، عدم اختصاص لامپ جهت تعویض آن، عدم توسعه شبکه، فروش انشعاب، عدم نصب کنتور و محروم بودن محله گاوکشک از نعمت برق از جمله مشکلات روستاهای بخش کوهمره نودان می باشد.


وی با بیان اینکه ضعف ولتاژ برق روستاهای سیریزجان، بیکوه، کوچه شهید طهماسبی و شهید کاشانی در شهر بالاده از جمله مشکلات برق بخش جره و بالاده است افزود: با توجه به پراکندگی و جمعیت بالای روستاهای این بخش به تعدای روشنایی معابر نیز نیاز داریم.


فرماندار کازرون خواستار تامین هزینه جهت ترمیم شبکه برق سرقت شده شد و اضافه کرد: تعدادی از کوچه های روستاهای بخش دارای شبکه سه نخ بوده که اکنون با توسعه برق دچار افت ولتاژ است و نیاز به ارتقا به پنج نخ می باشد.


رئیسی در ادامه خواستار اضافه کردن یک دفتر دیگر اتفاقات در بخش جره و بالاده، توسعه برق شهرک باغدشت، خیابان ورزش شهر بالاده، عشایر تنگ آب، داربلوط، حسین آباد سرمشهد، چشمه شیرین دادین و بولوردی حاج سردوان شد.


وی در ادامه با اشاره به مشکلات برق بخش چنارشاهیجان، کمبود اعتبارات جهت توسعه شبکه شهری و روستایی، کمبود روشنایی معابر، کوچه ها و خیابان های سطح شهر قائمیه و روستاهای تابعه، سرقت سیم برق بخش و افت فشار برق و نیازداشتن به ترانس از مشکلات برق بخش چنارشاهیجان عنوان و خواستار جابجایی پایه های برق خیابان های سطح شهر قائمیه به دلیل غیراستاندارد بودن و اختصاص اعتباری برای روشنایی بولوار خلیج فارس قائمیه شد.


فرماندار کازرون با یبان اینکه بخش کنارتخته و کمارج نیازمند استقرار و ایجاد اداره برق است تصریح کرد: نصب ترانس درروستاهای کمارج و بناف از نیازهای این بخش بوده و معابر شهر کنارتخته و روستاهای کمارج، نوحی ده کهنه، مشایخ، بناف و جعفرجن از ظر روشنایی با مشکل مواجه هستند.


رئیسی در پایان به بیان مشکلات برق بخش خشت پرداخت و خوستار حل مشکلات برق این بخش شد.


در این جلسه نعمت الله خرسندی بخشدار مرکزی کازرون با بیان مشکلات برق بخش مرکزی اظهار داشت: قطع و وصل پی در پی و ضعیفی ولتاژ برق مجموعه تنگ چوگان، عمویی، دهنو انقلاب، امامزاده سید حسین(ع)، زرین آباد و بهرام آباد از مشکلات بخش مرکزی است.


وی، خواستار تکمیل روشنایی معابر روستای صدرآباد، خداآباد، جدس ونصب روشنایی معابر مجموعه پنج روستای تنگ چوگان، و مجموعه روستاهای عمویی، دهنو انقلاب، سید حسین و نصب رو شنایی معابر و برطرف کردن ضعیفی روستای خیرآباد کرونی شد و افزود: توسعه شبکه برق روستایی برای منازل مسکونی نوساز روستاهای بخش، تکمیل روشنایی معابر همه روستاهای بخش، افزایش ترانس برق جهت روستاهای نصیرآباد، ایازآباد، سیف آباد، عمویی، اسلام آباد، مشتان، تنگ چوگان وسطی، حاجی آباد و پل آبگینه و تامین سیم برق جهت جایگزینی سیم های برق سرقتی در سطح اکثر روستاها از دیگر خواسته های ما است.


در این نشست حدادیان مدیرعامل توزیع برق استان فارس دستور تامین سیم برق مورد نیاز جایگزینی سیم های برق سرقتی در سطح بخش مرکزی و رفع مشکل روشنایی معابر همه روستاهای این بخش را به مهندس فیاض مدیریت برق شهرستان کازرون داد.
+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 15:36  توسط بچه های کنارتخته  | 

اعدام قاتل سریالی

مرتضي جوكار معروف به سردار به جرم قتل هشت نفر به چهار بار قصاص نفس محكوم و بامداد شنبه در بخش كنار تخته از توابع شهرستان كازرون در ملاء عام به دار مجازات آويخته شد. به گزارش نرگس نیوز به نقل از ایرنا، دادستان عمومي و انقلاب اسلامي كازرون در جريان اجراي اين حكم گفت: اين حكم به موجب دادنامه شعبه دوم دادگاه كيفري استان فارس و حسب دادنامه شعبه 23 ديوان عالي كشور ابرام شده است. نصرالله ايزدي خواه افزود: اجراي اين حكم مورد تنفيذ قوه قضاييه قرار گرفت و در ملاء عام در محل ارتكاب جنايات اين قاتل در شهر كنارتخته اجرايي شد. وي بيان كرد:علاوه بر قتل ،سرقت مسلحانه از طلافروشي، درگيري مسلحانه با ماموران انتظامي، تيراندازي و ايجاد رعب و وحشت و قدرت نمايي در منطقه از ديگر جرايم قاتل نامبرده است. ايزدي خواه اضافه كرد: اين قاتل در 13 تيرماه 85 با اسلحه كلاشينكف، غلامحسين معروف به ماشاء الله را در دامداري محل كارش در كنار تخته به قتل رساند و در آبان ماه 88 در شهر ملاير استان همدان به جرم قتل هشت نفر دستگير شد. وي گفت:اين قاتل به اتهام قتل غلامحسين جوكار، داوود جوكار، شهاب زارعي و محمد شريف جوكار به چهار بار قصاص نفس محكوم شد. ايزدي خواه ادامه داد: برادر اين قاتل به نام نريمان جوكار معروف به يعقوب نيز به اتهام معاونت در قتل به 15 سال و به اتهام اختفاي ادله جرم به 5/1 سال حبس محكوم شد.
+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم اردیبهشت 1390ساعت 7:1  توسط بچه های کنارتخته  | 

قاتل زنجيره‌اي راز جنايت‌هايش را فاش كرد

در نخستين بازجويي‌ها
قاتل زنجيره‌اي راز جنايت‌هايش را فاش كرد

از نخستين قتل به بعد مي‌دانستم قاتلان پدرم دنبالم هستند اما در هر قتل زودتر از آنان دست به كار مي‌شدم
■ دو نفر كه مي‌دانستم مأمور قتل من شده‌اند مرا سوار موتوسيكلت كردند كه در يك منطقه بياباني غافلگيرشان كردم و هر دو را كشتم

گفت‌وگو با قاتل

■ خودت را معرفي كن؟
در شناسنامه اسمم «سردار» است اما به مرتضي شهرت دارم. 25 ساله و مجردم.
■ سواد داري؟
بله. تا اول دبيرستان درس خوانده‌ام. البته خيلي دوست داشتم درس بخوانم، اما متأسفانه پس از كشته شدن پدرم دچار مشكلات مالي فراواني شديم. چند تن از برادرانم دچار اعتياد شدند و همه اينها دست به دست هم داد تا درسم را نيمه‌كاره رها كنم.
■ خودت علاقه‌اي به ادامه تحصيل داشتي؟
از درس خواندن بدم نمي‌آمد اما مهمترين هدف زندگي‌ام گرفتن انتقام خون پدرم بود.
■ از كشتن اين هشت نفر پشيمان نيستي؟
فقط براي قتل «فرهاد» ناراحت هستم. او نبايد كشته مي‌شد كه متأسفانه به ناحق كشته شد اما با مرگ «هاشم» و همدستانش ساكنان منطقه بخصوص افراد محروم و بي‌پناه حسابي خوشحال هستند. ضمناً براي قتل‌هاي خود از چهار سال قبل از خدا تقاضاي عفو و بخشش كرده بودم.
■ پس چرا به سرقت مسلحانه و اسكورت كاروان‌هاي موادمخدر مي‌پرداختي؟
اين كارها فقط براي تهيه مخارج زندگي‌ خود و دوستانم بود. البته در سرقت مسلحانه از طلافروشي‌ قصد تيراندازي نداشتم اما مقاومت صاحب مغازه مرا مجبور به تيراندازي كرد.
■ از كجا مطمئن بودي «ماشاالله» قاتل پدرت است؟
در اين رابطه تحقيقات زيادي انجام داده بودم. با تعدادي از شاهدان و اعضاي گروه «هاشم» هم حرف زدم. مطمئن بودم «ماشاالله» با كمك يكي از دوستان پدرم او را ربوده و سپس با شليك گلوله وي را كشته بود.
■ چرا از راه قانوني براي مجازات قتل پدرت اقدام نكردي؟
يك بار شكايت كرديم اما «هاشم» مرد بانفوذ و پولداري بود و با دخالت‌هايش شكايت‌مان به نتيجه نرسيد. حتي شاهدي هم براي ادعاي خود پيدا كرده بوديم.
■ مي‌داني چه مجازاتي در انتظار توست؟
همان روز كه قتل‌ها را شروع كردم، مي‌دانستم آخر راهي كه مي‌روم، مرگ است!
■ اگر دستگير نمي‌شدي، به قتل‌هايت ادامه مي‌دادي؟
نه، هاشم آخرين قرباني‌ام بود. ديگر قصد كشتن هيچ‌كس را نداشتم.
■ تصور مي‌كردي در ملاير شناسايي و دستگير شوي؟
نه، نمي‌دانستم از سوي پليس شناسايي شده‌ام وگرنه بيشتر احتياط مي‌كردم.

گروه حوادث ـ جنايتكار انتقامجو كه در جريان قتل‌هاي زنجيره‌اي، هشت مرد را از سال 85 در شهرستان كازرون به قتل رسانده، در تازه‌ترين اعتراف‌هايش به تشريح نحوه قتل قربانيان پرداخت.
به گزارش خبرنگار ما، «مرتضي» با پذيرفتن اتهام قتل هشت مرد در كازرون و بخش «كنار تخته»، درباره انگيزه قتل‌ها به تيم تحقيق گفت: سال 68 زماني كه پنج ساله بودم، دو نفر به دستور «هاشم»- آخرين قرباني- كه از افراد بانفوذ و پولدار منطقه بود، پدرم را ربودند. پدرم با «هاشم» در سرقت خانه، احشام و جنايت‌هاي متعدد همكاري داشت. تا مدت‌ها از پدرم بي‌اطلاع بوديم تا اين كه متوجه شديم مردي به نام «ماشاءالله»- فرزند عبدالله- او را به دستور «هاشم» كشته است. بنابراين خانواده‌ام شكايتي مطرح كرده و برادر «هاشم» نيز در دادگاه اعتراف كرد اما به خاطر نفوذ «هاشم»، موفق به اثبات ادعايمان نشديم.
پس از مرگ پدرم، با زجر و بدبختي بزرگ شديم. هميشه از خدا مي‌خواستم من را به سني برساند كه بتوانم انتقام پدرم و اهالي را از «هاشم» و اطرافيانش بگيرم. به همين خاطر از سال 84 زماني كه 21 سال داشتم، تصميم به انتقام گرفتم. با شناسايي عاملان قتل پدرم و جمع‌آوري اطلاعات لازم از همدستانشان، چند اسلحه خريدم.
نخستين قرباني‌ام «ماشاءالله» بود؛ مردي كه پدرم را كشت. او از اشرار منطقه بود كه مرتكب جنايت‌هاي هولناكي در منطقه شده و اهالي از او بشدت ترس و وحشت داشتند. نقشه قتل او را تير سال 85 طراحي كردم. از آنجا كه مي‌دانستم او مرد خطرناكي است و چنانچه اشتباه كوچكي مي‌كردم، سريع متوجه ماجرا مي‌شد و مرا مي‌كشت، چهار شب به صورت مخفيانه خانه‌اش را تحت نظر گرفتم تا اين كه فرصت مناسبي براي اجراي نقشه به دست آمد. سرانجام نيمه شب مورد نظر، زماني كه ماشاءالله در خانه تنها بود، از بالاي ديوار خودم را به حياط رسانده و او را در خواب به رگبار بستم.
پس از قتل، مدت‌ها مخفي بودم چرا كه مي‌دانستم «هاشم» و همدستانش دنبالم هستند. با اين حال به فكر كشتن دومين طعمه‌ام بودم. به همين خاطر «حسن» را مهرماه 85 در محل نگهداري احشام با شليك گلوله كشتم.
مرتضي درباره انگيزه قتل «حسن» نيز گفت: پدر وي چند سال قبل خانواده‌ام را حسابي اذيت كرده بود. بنابراين هميشه دنبال راهي براي انتقام بودم. به همين خاطر تصميم گرفتم پسرش را بكشم تا داغدار شود. طبق نقشه از اوايل مهر 85، «حسن» را به صورت نامحسوس زير نظر گرفته و در موقعيتي مناسب او را با شليك‌هاي پي در پي از پا درآوردم. «مرتضي» در سومين جنايت پسر جواني به نام «فرهاد» را از پا درآورد. او در جريان بازجويي‌ها گفت فقط از قتل «فرهاد» پشيمان است: نمي‌خواستم او را بكشم و مرگش اتفاقي بود.
او در تشريح اين جنايت اظهار كرد: اسفند سال 85، يكي از دوستانم سراغم آمد و گفت: پسر جواني به نام «فرهاد» براي دخترها مزاحمت ايجاد مي‌كند بنابراين مي‌خواست از «فرهاد» انتقام بگيرد. روز حادثه قرار بود من رانندگي كنم و او به سوي پاي پسر جوان شليك كند. بنابراين پس از كمين و مشاهده «فرهاد» كه سوار موتوسيكلت بود به تعقيب‌اش پرداختيم. وقتي اسلحه را به دوستم دادم و نتوانست شليك كند. خودم تصميم به شليك گرفتم. بنابراين پاي «فرهاد» را نشانه گرفتم اما زماني كه قصد شليك داشتم چرخ ماشين داخل چاله‌اي افتاد كه گلوله ناخواسته به قلبش خورد. به هيچ‌عنوان قصد كشتن او را نداشتم و به همين دليل وقتي از مرگش باخبر شدم خيلي گريه كردم.»
عامل جنايت‌هاي سريالي كازرون آذر سال 87 نيز داوود و شهاب را با شليك‌هاي مرگبار كشت. اين در حالي است كه تاكنون اجساد آنها كشف نشده است. پسر 25 ساله با قبول اتهام اين دو جنايت گفت: وقتي از طريق خبرچين‌هايم متوجه شدم «داوود» و «شهاب» مأمور قتلم شده‌اند چاره‌اي جز پيشدستي نديدم. آنها براساس نقشه مي‌خواستند مرا به منطقه‌اي خلوت ببرند و بكشند. روز حادثه با اطلاع از اين ماجرا سوار موتورشان شدم. اما پس از رسيدن به منطقه‌اي بياباني، آنها را در يك لحظه غافلگير كرده و كشتم. بعد هم اجسادشان را دفن كردم. به دليل اين‌كه يكي از دوستانم شاهد اين ماجرا بود ترسيدم اگر دستگير شود ماجرا را فاش كند. به همين خاطر دو روز بعد اجساد را از خاك بيرون كشيده و در محل ديگري خاك كردم.»
مرتضي ادامه داد: «ششمين قرباني‌ام «رضا» نام داشت كه او هم از عوامل هاشم بود. مي‌دانستم اگر او را نكشم به دستش كشته خواهم شد. بنابراين ارديبهشت سال 87 او را در منطقه نخلستان «كنار تخته» به دام انداخته و به رگبار بستم. پس از اين قتل تا مدت‌ها مرتكب جنايت ديگري نشدم تا اين‌كه شريف – برادر داوود – سراغم آمد و گفت: «مي‌دانم شهاب و داوود را تو كشته‌اي به همين دليل انتقامشان را خواهم گرفت.» با شنيدن تهديدهاي «شريف» مجبور شدم نام او را هم در فهرست سياهم قرار دهم. اواسط شهريور امسال نيز «شريف» را در سوپرماركتي در حوالي ميدان معلم كنار تخته شناسايي كرده و او را به رگبار بستم. «شريف» با شليك 15 گلوله كشته شد و دو نفر ديگر به نام‌هاي «منصور» و «عبادالله» نيز مجروح شدند.»
«مرتضي» سرانجام چهاردهم مهر سراغ «هاشم» رفت و او را هم با شليك گلوله به قتل رساند. پسر جنايتكار كه همچنان معتقد است «هاشم» فرمان قتل پدرش را صادر كرده مي‌گويد: «هاشم مي‌دانست سرانجام به دست من كشته مي‌شود به همين خاطر هرچه از او مي‌خواستم قبول مي‌كرد. چند بار از هاشم پول گرفتم. آخرين بار كه سراغش رفتم و درخواست پول كردم يك هفته مهلت خواست.» او مي‌دانست در اين يك هفته نقشه قتلش را اجرا نمي‌كنم. اما براي من مهم انتقام بود، نه پول؛ بنابراين صبح سه‌شنبه چهاردهم مهر او را مقابل مغازه‌اش كشتم. اين در حالي بود كه «هاشم» براي خاموش كردن آتش كينه در وجودم، پيشنهاد داده بود با دخترش ازدواج كنم. كه قبول نكردم!»
عامل قتل‌هاي زنجيره‌اي هشت مرد در شهرستان كازرون پس از تشريح‌ جناياتش با قرار بازداشت روانه زندان شد.
■ احتمال افزايش قربانيان
سرهنگ محمد محمدي – رئيس پليس آگاهي استان فارس – ديروز درباره آخرين تحقيقات كارآگاهان پليس آگاهي به خبرنگار ما گفت: «مرتضي» در بازجويي‌ها تاكنون به هشت قتل اعتراف كرده است. با اين حال تحقيقات ويژه جنايي براي كشف جنايت‌هاي احتمالي ديگر، همچنان ادامه دارد. او همچنين به دو فقره سرقت مسلحانه در منطقه اعتراف كرده است. «مرتضي» و همدستانش تير سال 87 به يك طلافروشي دستبرد زدند كه در جريان اين سرقت مرد طلافروش از ناحيه پا هدف گلوله قرار گرفت و دچار نقص عضو شد.
پسر شرور در دومين سرقت به خانه يك دامپزشك دستبرد مسلحانه زد و از آنجا هم مقداري پول و لوازم قيمتي دزديد. شواهد نشان مي‌دهد مرتضي و همدستانش كاروان‌هاي قاچاق مواد مخدر را نيز اسكورت مي‌كردند.
وي ادامه داد: عامل جنايت‌ها در اين مدت براي فرار از تله پليس و بستگان قربانيان، در شهرهاي مختلف از جمله بوشهر، كنگان و ملاير مخفي شده بود. در اغلب جرايم هم يكي از برادرانش به نام «ايوب» او را همراهي مي‌كرد كه او نيز از سوي مأموران پليس آگاهي در ملاير دستگير شده است.
رئيس پليس آگاهي استان فارس در تشريح عمليات دستگيري پسر جنايتكار گفت: مأموران اداره عمليات ويژه پليس آگاهي پس از تحقيقات گسترده سرانجام موفق شدند مخفيگاه او را در شهرستان «ملاير» - استان همدان - شناسايي كنند، اما از آنجا كه احتمال داشت او دوباره مخفيگاهش را تغيير دهد، بلافاصله تيمي از مأموران راهي ملاير شده و «مرتضي» را در عملياتي غافلگيرانه در حالي كه كلتي در دست داشت، دستگير كردند.
سرهنگ محمدي خاطرنشان كرد: تحقيقات مقدماتي از «مرتضي» پايان يافته و او بزودي به بازسازي صحنه قتل‌ها مي‌پردازد. قرار است در جريان بازسازي صحنه‌ها، محل دفن اجساد «شهاب» و «داوود» را هم نشان دهد. «مرتضي» در بازجويي‌ها به قتل و دفن اجساد آنها اعتراف كرده، اما هنوز محل مورد نظر را معرفي نكرده است.
■ رسيدگي ويژه به قتل‌هاي سريالي كازرون
رئيس كل دادگستري استان فارس هم از رسيدگي ويژه به پرونده قتل‌هاي سريالي در كوتاهترين زمان خبر داد.
قاضي سياوش‌پور در جمع خبرنگاران گفت: پس از به‌دست آمدن شواهدي درباره رابطه قتل‌هاي منطقه «كنارتخته»، رئيس دادگاه خشت و كنارتخته به گروهي از مأموران نيروي انتظامي مأموريت داد با انجام تحقيقات ويژه عامل قتل‌ها را دستگير كنند.
وي افزود: در جريان تحقيقات با كشف دلايل كافي و انجام سلسله اقدام‌هاي اطلاعاتي و قضايي، سرانجام متهمان پرونده دستگير و به جرائم‌شان در حضور قاضي پرونده اعتراف كردند.
رئيس كل دادگستري فارس ادامه داد: متهم اصلي پرونده تاكنون به هشت فقره قتل عمدي و سرقت مسلحانه اعتراف كرده و اتهام ساير متهمان نيز معاونت در قتل عمدي و شروع به سرقت مسلحانه است.
وي تأكيد كرد: پس از تكميل تحقيقات و كشف زواياي پنهان پرونده در كوتاهترين زمان حكم قاطع از سوي قضات ويژه صادر و اجرا خواهد شد. مردم منطقه هم اطمينان داشته باشند اين تلاش‌ها فقط به اين پرونده محدود نخواهد شد و افزايش سطح امنيت عمومي و جلب رضايت مردم منطقه به‌طور جدي در دستور كار قضايي، پليسي و امنيتي قرار دارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آبان 1388ساعت 18:46  توسط بچه های کنارتخته  | 

قاتل قتل‌هاي زنجيره‌اي کنارتخته دستگير شد‌

فرمانده انتظامي فارس‌:
قاتل قتل‌هاي زنجيره‌اي کنارتخته دستگير شد‌
خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي انتظامي استان فارس گفت: قاتل هشت قتل زنجيره‌اي در منطقه كنارتخته كازرون دستگير شد.


به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، علي مؤيدي بعدازظهر امروز طي نشستي با خبرنگاران افزود: در سال 1362 در منطقه كنارتخته كازرون فردي به‌نام «ماشاء‌الله-ج» به دستور يكي از افراد با نفوذ منطقه ربوده شده و سپس به قتل مي‌رسد.
وي افزود: يكي از فرزندان مقتول كه قتل پدرش در ذهنش مانده و تأثير بدي بر او داشته با حس انتقام و مجازات عاملان قتل پدرش زندگي كرده تا به سن بلوغ مي‌رسد.
مؤيدي اذعان داشت: وي پس از بررسي و پيگيري بسيار عاملان قتل پدرش را شناسايي مي‌كند و طي سال‌هاي 84 تا 88، اقدام به قتل هشت نفر از اين افراد شرور جامعه و عاملان قتل پدرش مي‌كند.
مؤيدي گفت: در سال 85 «مرتضي-ج» اولين قتل خود را در منطقه كنار تخته مرتكب مي‌شود و فردي را كه گماشته قاتل پدرش مي‌پنداشته با اسلحه گرم مي‌كشد.
وي اذعان كرد: فرد ديگر به‌نام « حسين- الف» در همان سال به قتل مي‌رسد و در سال 86 دو فرد ديگر به‌نام‌هاي «شهاب-ز» و «داوود-ج» توسط «مرتضي-ج» به قتل مي‌رسند.
مؤيدي گفت: در پايان سال 86 دو فرد ديگر از منطقه كنار تخته كه به زعم قاتل براي كشتن وي اجير شده بودند، به قتل مي‌رسند.
فرمانده انتظامي استان فارس گفت: در سال 87 «مرتضي-ج» دو فرد ديگر مرتبط با قتل پدرش را به نام‌هاي «رضا-الف» و «شريف-ج» مي‌كشد و در سال 88 «هاشم-ك» را كه عامل اصلي قتل پدرش بوده و از ابتدا به قصد كشتن او اقدام به كشتن افراد مي‌كرده را به قتل مي‌رساند.
وي اذعان كرد: قاتل، مقتولان را از افراد خبيث و شرور منطقه مي‌داند.
مؤيدي گفت: از سال 88 اين پرونده به‌شكل جدي‌تر در دستور كار پليس قرار گرفت و از يك ماه پيش عمليات‌هاي ويژه در منطقه كنارتخته انجام شده است.
وي افزود: افراد مرتبط با قتل‌ها از مدت‌ها پيش مورد شناسايي و كنترل بودند و 30 نفر از افراد مرتبط دستگير شدند.
مؤيدي گفت: عامل اصلي قتل‌ها «مرتضي-ج» هم‌اكنون دستگير شده و در بازداشت نيروي انتظامي به‌ سر مي‌برد.
فرمانده انتظامي استان فارس گفت: متأسفانه در استان فارس، آمار قتل به‌شكل ناهنجاري چشمگير و قابل تأمل است.
وي ادامه داد: البته با تدابير در پيش گرفته، شاهد كاهش تعداد قتل‌ها در استان بوده‌ايم، اما قتل جرمي است كه يك مورد آن هم غير قابل تحمل است و جمعي را از لحاظ روحي، فكري، اجتماعي و اقتصادي درگير مي‌كند.
مؤيدي اظهار كرد: در بخشي از مناطق استان فارس وقوع قتل نسبت به مناطق ديگر استان پررنگ‌تر است.
وي گفت: پليس به‌عنوان يك نهاد اجتماعي محور، هرگاه سوژه‌اي در اختيار داشته باشد، تلاش مي‌كند آن را با حوزه‌‌‌هاي مختلف اجتماعي و فرهنگي مرتبط كند تا با واكاوي و آسيب‌شناسي مسئله، از تكرار آن جلوگيري شود.
مؤيدي تأكيد كرد: اين‌گونه اتفاقات مي‌تواند براي مراكز علمي، سوژه‌هاي كاربردي مناسبي باشد.
وي تصريح كرد: پليس و دستگاه‌هاي قضايي و امنيتي مي‌توانستند در مورد قتل‌هاي زنجيره‌اي كنار تخته به نحوي عمل كنند كه اين جرايم رخ ندهد.
مؤيدي افزود: همه دستگاه‌هاي مربوطه بايد در خصوص اين مسائل حساسيت ويژه داشته باشند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آبان 1388ساعت 18:46  توسط بچه های کنارتخته  | 

پيشرفت 70 درصدي بيمارستان 24 تختخوابي خشت و كنارتخته

رئيس سازمان مسكن فارس خبر داد :
پيشرفت 70 درصدي بيمارستان 24 تختخوابي خشت و كنارتخته
سيد محمدرضا ديهيمي پيشرفت فيزيكي بيمارستان 24 تختخوابي خشت و كنارتخته كه در زميني به مساحت 3 هزار و 200 مترمربع احداث مي‌شود را 70 درصد عنوان و خاطرنشان كرد: اگر اعتبار 35 ميليارد ريالي اين واحد درماني نيز اينك تامين و پرداخت شود بهمن سال جاري مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت
رئيس سازمان مسكن و شهرسازي استان فارس پيشرفت فيزيكي سه پروژه بيمارستاني در شهرستان‌هاي فراشبند، خشت و كنار تخته كازرون و سده اقليد را خوب اعلام كرد و گفت: براي تكميل اين پروژه‌ها نيازمند بيش از 80 ميليارد ريال اعتبار هستيم.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سازمان مسكن و شهرسازي استان فارس، سيد محمدرضا ديهيمي افزود: بيمارستان 24 تختخوابي فراشبند كه در زميني به مساحت 2 هزار و 200 مترمربع مراحل احداث را طي مي‌كند، 73 درصد پيشرفت فيزيكي دارد كه در صورت تامين‌ كامل 35 ميليارد ريال اعتبار مورد لزوم آن، تا پايان دي كار ساخت اسكلت بتوني اين ساختمان تمام خواهد شد.
وي پيشرفت فيزيكي بيمارستان 24 تختخوابي خشت و كنارتخته كه در زميني به مساحت 3 هزار و 200 مترمربع احداث مي‌شود را 70 درصد عنوان و خاطرنشان كرد: اگر اعتبار 35 ميليارد ريالي اين واحد درماني نيز اينك تامين و پرداخت شود بهمن سال جاري مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت.
ديهيمي با بيان اينكه بيمارستان 12 تختخوابي سده از توابع شهرستان اقليد نيز با 40 درصد پيشرفت فيزيكي براي تكميل به 12 ميليارد ريال اعتبار نيازمند است تا در شهريور سال آينده به بهره‌برداري برسد
+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم آبان 1387ساعت 13:37  توسط بچه های کنارتخته  | 

بخشدار جديد خشت و كنارتخته معرفي شد

بخشدار جديد خشت و كنارتخته معرفي شد
به گزارش خبرنگار كازرون‌نما به نقل از ناصر درخشنده خبرنگار هفته‌نامه‌ي سلمان در مراسمي با حضور دهقان ناصرآبادي نماينده‌ي مردم كازرون در مجلس شوراي اسلامي، مهندس صالح‌پور فرماندار كازرون و جمعي از مسئولين شهرستان و بخش خشت و كنارتخته در بخشداري كنارتخته برگزار شد، آقاي فريدون رشيدپور به عنوان بخشدار جديد بخش بخش خشت و كنارتخته معرفي شد.

به گزارش خبرنگار كازرون‌نما به نقل از ناصر درخشنده خبرنگار هفته‌نامه‌ي سلمان در مراسمي با حضور دهقان ناصرآبادي نماينده‌ي مردم كازرون در مجلس شوراي اسلامي، مهندس صالح‌پور فرماندار كازرون و جمعي از مسئولين شهرستان و بخش خشت و كنارتخته در بخشداري كنارتخته برگزار شد، آقاي فريدون رشيدپور به عنوان بخشدار جديد بخش بخش خشت و كنارتخته معرفي شد.

در اين جلسه همچنين مسايل و مشكلات بخش خشت و كنارتخته مطرح و بررسي شد كه مقرر گرديد آنچه بايد در شهرستان بررسي شود توسط فرماندار پي‌گيري و مسايلي كه بايد در تهران پي‌گيري شود توسط نماينده‌ي شهرستان دنبال شود. در پايان اين جلسه از زحمات منصوري بخشدار سابق خشت و كنارتخته قدرداني شد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم آبان 1387ساعت 13:17  توسط بچه های کنارتخته  | 

بالهای شاهین قیچی شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

انتخابات هشتمین دوره مجلس به پایان رسید . شاهین محمد صادقی که به باور خود قبول شدنش در مجلس حتمی بود و تبلیغات را برای بالا بردن آرائ خود میپنداشت در نهایت با اختلاف ۱۵۰۰ رائ بازنده نبرد انتخاباتی شد. و این خود درسی بزرگ بود که روزگار همیشه به کام آدمی نمیچرخد.

۴ سال پیش مردم کنارتخته با شور و هیجان خاصی به شاهین رای دادند ولی امسال کاملا" متفاوت بود . شاهین باید ببیند چه عواملی باعث شد که رای نیاورد . مردمی که ۴ سال پیش او را با اقتدار کامل وارد مجلس کردند از او انتظار به مراتب بیشتری داشتند.

آیا این انتظارات برآورده شد؟

آیا فقط انتظارات قسمت خاصی برآورده شد؟

 

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم اردیبهشت 1387ساعت 17:31  توسط بچه های کنارتخته  | 

نماینده مردم شهرستان کازرون در مجلس مشخص شد.


فارس نما : کار شمارش آرای انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان کازرون به پایان رسید و نماینده این شهرستان در مجلس مشخص شد .

فرماندار کازرون امروز در گفت و گو با خبر نگار ایرنا گفت : غلامرضا دهقان ناصرآبادی با پنجاه و پنج هزار و دویست و هشتاد و نه رای موفق شد از این حوزه انتخابیه به مجلس شورای اسلامی راه یابد .

منصور صالح پور ، با بیان اینکه کل آرای ماخوذه در این شهرستان صدو سی هزار و ششصد و هفتاد و چهار رای بود که صد و بیست و نه هزار و دویست و چهل  رای آن صحیح بود و خوانده شد ، اظهار داشت شاهین محمدصادقی با پنجاه و سه هزار و چهارصد و شصت و شش رای به عنوان نفر دوم تعیین شد.

وی اسامی دیگر نامزدهای انتخابات این شهرستان به ترتیب آرای ماخوذه را به این شرح اعلام کرد :

 

1- غلامرضا دهقان ناصرآبادي:         55289 رأي

2- شاهين محمدصادقي:               53466 رأي

3- غريب فاضل نيا:                       9199 رأي

4- اسفنديار دشمن زياري:            5348 رأي

5- علي اكبر فرشته حكمت:           2993 رأي

6- حجت الله صفري:                     1678 رأي

7- مهدي رسته:                          702 رأي

8- حجت زالزاده:                          360 رأي

9- اميرخسرو شجاعي:                 160 رأي

10- علي اكبر قاسمي زاده:           36 رأي

 

منبع : فارس نما

+ نوشته شده در  شنبه سوم فروردین 1387ساعت 14:39  توسط بچه های کنارتخته  | 

احداث جاده چهارخطه دالكي - كنارتخته

مديركل راه وترابري استان بوشهر گفت: براي احداث جاده چهارخطه دالكي - كنارتخته ‪ ۱۷۰‬ميليارد ريال اعتبار نياز است كه تاكنون ‪ ۲۰‬ميليارد ريال براي اين پروژه اختصاص يافته است.

به‌گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي هاشم عليپورفاز يكشنبه درجمع گروه خبري بررسي و انعكاس پروژهاي سفر رييس جمهوري به استان بوشهر افزود: اين ميزان اعتبار براي احداث ‪ ۲۷‬كيلومتر از جاده ارتباطي بوشهر - شيراز حد فاصل شهر دالكي تا كنارتخته آخرين حوزه استحفاظي بوشهر به استان فارس است.

وي احداث بزرگراه برازجان - گناوه و ديلم بطول ‪ ۱۵۰‬كيلومتر نيز از جمله ديگر مصوبات سفر رييس جمهوري به استان بوشهراست كه هم اينك در دست احداث است و براي اجراي آن ‪ ۷۰۰‬ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است و تاكنون ‪۱۹۰‬ ميليارد ريال هزينه شده است.

عليپور فاز افزود:همچنين حذف ‪ ۱۰‬نقطه حادثه خيز، ايجاد ‪۱۰‬نقطه روشنايي، جاده ارتباطي شيرينو- گله دار و راه‌آهن بوشهر - شيراز و عسلويه از جمله مصوبات سفر رييس جمهوري به استان بوشهر است.

وي يادآورشد: با حذف نقاط حادثه خيز و توسعه جاده‌هاي ارتباطي ‪ ۲۰‬درصد تلفات جاده‌اي در استان كاهش يافته است.

شهر دالكي از توابع شهرستان دشتستان در شرق استان بوشهر و شهر كنارتخته از توابع شهرستان كازرون استان فارس در جنوب غرب اين استان واقع است.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم بهمن 1386ساعت 12:54  توسط بچه های کنارتخته  | 

تنگ جيز

تنگ جيز دره اي است تفريحي و جذاب بين بوركي و خشت و در كنار روستاي امام زاده علي از اين روستا كه بگذري تنگه اي در برابرت خودنمايي مي كند. در همان ابتدا آسيابي ويران را مشاهده مي كني كه به گفته اهالي چرخ هاي آن از طريق آب هاي تنگ جيز به حركت در مي آمده است.

براي رسيدن به تنگ جيز مي بايد با پاي پياده از ميان سنگلاخ ها و تنگه هاي باريكي عبور نمود.پس از مساحت 25 دقيقه اي به محوطه اي وسيع كه كوه ها و تپه هايي آن را احاطه كرده اند، مي رسيد. مكاني خوش آب و هوا و دل فريب؛حتي در ماه تابستان كه اهالي از گرماي سوزان در امان نيستند. در ميان اين محوطه حوضچه اي دست ساز قرار گرفته كه از آب چشمه پرشده است. نهري كه ظاهراً با ساروج ساخته شده،از آنجا امتداد مي يابد و تا ميانه تنگه ادامه پيدا كرده،خود را پنهان مي سازد.

در اين محوطه جايي وجود دارد به نام«بارون زني»و شگفتا كه چگونه آب از ميانه ي كوه به بالا رفته و آن گاه از بالاي كوه،همانند آبشاري به پايين سرازير مي شود و فضايي دلنشين پديد مي آورد. در فصل تابستان،زير بارون زني كه قرار بگيري،زمستان را  با باران هاي تندش به ياد مي آوري و اين  گونه است كه تنگ جيز مكاني ديدني و مفرح است حتي در تابستان گرم و سوزان خشت و كنارتخته

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم آذر 1386ساعت 14:50  توسط بچه های کنارتخته  | 

عمليات اجرايي خط انتقال

عمليات اجرايي خط انتقال آب از محل انشعاب خط به مخزن 2500 متر مكعبي آب شرب كنارتخته پايان يافت


به گزارش روابط عمومي شركت آب و فاضلاب (آبفا) استان فارس عمليات اجرايي خط انتقال آب از محل انشعاب تا مخزن 2500 متر مكعبي شهر كنارتخته از سوي شركت آبفا استان فارس پايان يافت.
اين پروژه شامل اجراي خط انتقال به طول 5/1 كيلومتر و به قطر 250 از نوع لوله فلزي مي باشد كه در راستاي تقويت شبكه آبرساني اين شهر با صرف هزينه اي برابر 500 ميليون ريال از محل اعتبارات طرحهاي عمراني انجام يافته است.
براساس اين گزارش در شش ماه نخست سال جاري اداره آب و فاضلاب خشت و كنارتخته اقدام به اجراي توسعه شبكه آبرساني به ميزان 1500 متر و نيز اصلاح و بهينه سازي شبكه توزيع آب شرب شهري به ميزان 2500 متر در اقطار مختلف در راستاي كاهش هدرروي آب ناشي از شبكه هاي فرسوده با صرف هزينه اي بالغ بر 450 ميليون ريال از محل اعتبارات طرحهاي عمراني و منابع داخلي نموده است . همچنين ساخت اتاقك تاسيسات چاه شماره 2 كنارتخته با هزينه اي بالغ بر سي ميليون ريال پايان يافت

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم آذر 1386ساعت 14:49  توسط بچه های کنارتخته  | 

وبلاگی برای تمام منطقه

از مدتها پیش میخواستم وبلاگی برای تمام منطقه راه اندازی کنم که به یاری یزدان پاک از این به بعد با وبلاگی با نام http://www.khesht-konartakhteh.blogfa.com/

در خدمت هم منطقه ایهای عزیز هستم.

بدین منظور از کلیه دوستان از کنار تخته گرفته تا خشت و بورکی و تمامی روستاهای حومه جهت تشکیل وبلاگی گروهی دعوت به عمل می آید.

دوستانی که مایل به عضویت در وبلاگ هستند ای میل خود را در قسمت نظرات درج نمایند . جواب و id به ای میل آنها send خواهد شد.

با تشکر از تمامی کسانی که ما را یاری مکنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آبان 1386ساعت 11:4  توسط بچه های کنارتخته  | 

خبر بد

در استانه سوم تیر سالگرد ریاست جمهوری احمدی نژاد یک خبر ناخوش در راستا ی وعده ایشان مبنی بر مهر ورزی به بندگان خدا و اوردن نفت بر سر سفره ها و جلو گیری از افزایش قیمتهای خدمات دولتی ،

بخشنامه ای به ادارات برق ارسال شده است مبنی بر افزایش پلکانی نرخ برق مصرفی منازل ، بر اساس این نامه بهای برق در کازرون از اول خردادماه سال جاری از ۱۵ در صد تا ۶۵ درصد بر اساس میزان مصرف برق افزایش میابد .

لازم به تذکر است که این افزایش قیمت در هنگامی است که نشریه سلمان ( نشریه اقای مهندس صالح پور فرماندار کازرون ) چندی قبل خبر از کاهش قیمت برق در شهرستان کازرون و به خصوص منطقه خشت و کنارتخته داده بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم تیر 1386ساعت 11:29  توسط بچه های کنارتخته  | 

نامزدهای احتمالی مجلس هشتم شهرستان کازرون

بر اساس شایعات و حدس و گمانها نامزدهای احتمالی مجلس هشتم کازرون به شرح ذیل است:

اصلاح طلبان: علی اکبر بی نیاز (فرماندار سابق كازرون و سپيدان)- مهندس حمیدرضا باداهنگ)شهردار سابق كازرون و شهردار كنوني مرودشت) - قاسم مرادی(معاون سابق استانداري فارس) - مهندس لقمانی(رييس شوراي شهر اول كازرون) - انصاری(فرماندار سابق نورآباد) -مهندس بهدخت مصلایی پور (نائب رييس شوراي شهر كازرون)

 

اصولگرایان: شاهین محمد صادقی(نماينده كنوني مجلس) - دکتر جمال الوانی(رييس دانشگاه آزاد آباده) - مهندس شفیعی(رييس شركت حفاري هاي نفتي جنوب) - مهندس رضا خواه(معاون وزير صنايع) - حمیدرضا سبزواری (داماد نصرالله مرداني و وكيل پايه ۱)

 

مستقل: علی پناه ایمانی - دکتر اسفندیار دشمن زیاری(استاد دانشگاه تهران) -  دهقان ناصرآبادي ( وکیل دادگستری)- سید علی طباطبائی(معاون نیروی انتظامی استان فارس)

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می گردد .

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم تیر 1386ساعت 19:50  توسط بچه های کنارتخته  | 

عکس

به زودی در این وبلاگ عکس های جالبی از شهر

کنارتخته و نخلستانهای اطراف و مناظر دیدنی  و 

همچنین عکس هایی به یاد ماندنی از فوتبالیستهای

 قدیمی و پیشکسوتان به نمایش گذاشته خواهد شد .

از دوستان عزیز جهت همکاری با این وبلاگ و فرستادن مطالب و عکس دعوت به عمل می آید.

 

+ نوشته شده در  شنبه دوم تیر 1386ساعت 11:3  توسط بچه های کنارتخته  | 

برق منطقه گرمسیری

فارس یا بوشهر؟

یادم میاد چند سال پیش مردم واسه اینکه برق جزء منطقه گرمسیری بشه دست به اعتراضاتی زدند و حتی تابلو بخشداری را شکستن ولی هیچ ثمری نداشت و آب از آب تکون نخورد. مردم خواهان این بودن که منطقه خشت و کنارتخته باید جزء استان بوشهر باشه. واقعا" استان بوشهر مگه چی داشت که استان فارس نداشته باشه؟

مردم فقط برق منطقه گرمسیری رو میخواستن نه استان بوشهر یا هر چیز دیگری را. ولی متاسفانه استان فارس هیچ عکس العملی نشون نداد . نمیدونم اگه مسئولان استان فارس تابستون را در کنارتخته  زیر کولر آبی به سر میبردن باز هم این قدر بی خیال بودن.؟

پارسال وقتی استان فارس خواهان بدست گرفتن عسلویه شد و گفت که استان بوشهر توانایی اداره عسلویه رو ندارن  بوشهریها در جوابشون گفتن شما برید اول به منطقه خشت و کنارتخته برسید که به خاطر محرومیت و برق منطقه گرمسیری میخواستن جزء استان بوشهر بشن بعد بیاد راجع به عسلویه صحبت کنید.

وقتی استان بوشهر رو میبینی که تمام جاده هاش رو اتوبان کرده و مسیر کوهستانی کنارتخته_دالکی رو کامل چراغ گذاشته و به تمام شهرستانهاش میرسه ولی استان فارس تنها به نصب تابلوئی با این نوشته (به فارس مهد تمدن ایران خوش آمدید) در ورودی کنارتخته اکتفا کرده شما باشید ناراحت نمیشید؟

البته شنیده هایی مبنی بر اینکه دارن تیر برق های فشار قوی برای منطقه میکشن و احتمالا" برق کنارتخته هم جزء منطقه گرمسیری حساب خواهد شد به گوش میرسه. خدا کنه که این جور باشه.

(ممکنه بعضی از دوستان فکر کنن که برق منطقه گرمسیری چه فرقی با برق شهری داره و اصلا" این برق رو واسه چی میخواهید؟ باید در جوابشون بگم که پول برق منطقه گرمسیری 10 درصد پول برق شهری هم نیست و در جایی که کولر آبی جواب نمیده و اگر کسی بخواد که از کولر گازی استفاده کنه  باید ماهانه چیزی حدود 80 هزار تومان پول برق بده. به نظر شما آیا برق منطقه گرمسیری برای کنارتخته آن هم در فصل تابستان واقعا" ضروری نیست؟)

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم خرداد 1386ساعت 12:2  توسط بچه های کنارتخته  | 

همبستگی

خشت و کنارتخته

عده ای اعتقاد دارن که الان دیگه وقت کینه دوزی  و دشمنی نیست . الان باید نه تنها خشت و کنارتخته بلکه تمام منطقه با هم همدل بشن و از حقشون که سالها به خاطر  عدم همبستگی به اونها داده نشده دفاع کنن و دست از زیرآب زنی بردارن و کم کم به سوی استقلال کامل منطقه از شهرستان کازرون حرکت کنن. ولی عده ای دیگر اعتقاد دارن که نمیشه به طرف مقابل اعتماد کرد و باید تنها به فکر خود باشن تا از طرف مقابل عقب نمونن . 
<به نظر شما چیکار باید کرد ؟
آیا میشه در سایه اعتماد و اتحاد به ییشرفت و استقلال از کازرون رسید؟

( دوستان منظور از استقلال از کازرون کینه دوزی و انتقام جویی نیست بلکه منظور  این است که دیگر منطقه ما توانایی شهرستان شدن را دارد. هر شهرستان هم بودجه ای جداگانه از طرف استانداری برایش می آید. و این یعنی پیشرفت منطقه که سالهاست آرزوی ماست)

(. سایت ما قصد توهین به هیچ شخص یا شهری را ندارد. قصد ما همیشه فقط و فقط پیشرفت و آبادانی و آرامش در منطقه خشت و کنارتخته و حتی خود شهر کازرون بوده است)

با تشکر از دوستانی که با نظرات خود ما را راهنمایی میکنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم خرداد 1386ساعت 12:27  توسط بچه های کنارتخته  | 

ارتباط با ما

دوستان عزیز لطفا" با کلیک روی پست الکترونیک به Mail ما و باکلیک بر روی نظرات به سایت ما نظرات وپیشنهادات خو د را ارسال نمایید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم اردیبهشت 1386ساعت 20:21  توسط بچه های کنارتخته  | 

2 درصد حق مردم

هر جا که شرکت نفت شروع به استخراج نفت میکنه موظف است که ۲٪ از منافع این استخراج را ماهانه به شهرداری آنجا به عنوان تسهیلات به آن شهر بدهد. با یک حساب سرانگشتی که ما کردیم با فرض استخراج  روزانه سی هزار بشکه نفت از قرار هر بشکه ۵۰ دلار(که قطعا" بیشتر از اینهاست) شرکت نفت باید ماهانه چیزی حدود یک میلیارد تومان به کنارتخته بدهد(البته معلوم نیست که آیا همه آن به کنارتخته میرسد یا به خشت هم درصدی میدهند). با این پول که از ۲ سال دیگر به شهرداری میرسد به راحتی میتوان امکانات زیادی برای مردم همچون پارک تفریحی / بیمارستان/استادیوم ورزشی/ دانشگاه و .... برای مردم فراهم آورد. امیدواریم که با نظارت شورای شهر و خود مردم از کوتاهی و کم کاری و ... مسولین جلوگیری شود و این پول واقعآ صرف خود شهر بشود . انشاالله
+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت 1386ساعت 10:58  توسط بچه های کنارتخته  | 

نفت مایه حیات

شنبه ۸/۰۲/۱۳۸۶ روزی سرنوشت ساز برای شهر کنار تخته بود . طی مراسمی در سالن کوثر شهر کنارتخته با حظور مقامات نفتی و سیاسی طرح توسعه میدان نفتی خشت و کنارتخته رسما" شروع به کار کرد. در این مراسم مهندس نوذری ( مدیر عامل شرکت نفت و معاون وزیر نفت) خبر از تاسیس سه کارخانه نمک زدایی و لجن زدایی و پمپاژ و احداث شرکت پتروشیمی در کازرون داد.

در این مراسم چهرههای دیگری همچون دکتر محمدصادقی (نماینده شهرستان کازون و عضوء هیئت رئیسه مجلس) و آیت الله ایمانی(نمانده مردم فارس در مجلس خبرگان و امام جمعه استان بوشهر) و فرمانده سپاه ناحیه کازرون و فرمانده نیروی انتظامی استان فارس و مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره و مدیر عامل شرکت صدرا نیز حضور داشتند.

به گفته مهندس نوذری این میدان نفتی دارای یک میلیارد و پنجاه هزار متر مکعب نفت مرغوب میباشد که روزانه سی هزار بشکه از این میدان استخراج و به گناوه پمپاژ میشود.

بهد از این مراسم نماز ظهر در مسجد جامع کنارتخته با حظور آیت الله ایمانی خوانده شد و بعد نماز جماعت طی یک پذیرایی مجلل در رستوران جمشیدی از مهمانان پذیرایی شد. و بعد از ظهر نیز کلنگ توسعه میدان نفتی خشت و کنارتخته زده شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت 1386ساعت 10:38  توسط بچه های کنارتخته  | 

راهنمایی

اقایی بانام بوشهری در مورد چاه نفت و اینکه کنارتخته جزء استان بوشهر یا فارس سوال کرده بودند . که باید در جواب ایشون بگم که کنارتخته همیشه جزء استان فارس بود و خواهد بود و همچنین در مورد سر نوشت چاه نفت هم حتما" خواهیم نوشت. با تشکر از این دوست عزیز
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم اردیبهشت 1386ساعت 10:18  توسط بچه های کنارتخته  | 

چاه نفت

به نقل از مهندس شرکت نفت چاه نفت اول که در ابتدای ورودی کنارتخته قرار داشت به سنگ بزرگی رسیده است که به هیچ وجه قابل عبور نیست و به همین خاطر به چاه نفت بعدی رفته اند وچاه نفت اول موقتا" مسدود شده است.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم فروردین 1386ساعت 13:12  توسط بچه های کنارتخته  | 

میدان نفتی کنارتخته

مدیر عامل شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم از واگذاری 3 پروژه در طرح توسعه 16 میدان نفتی به پیمانکاران خبر داد و گفت: با اجرای این طرح روزانه حدود 200 هزار بشکه به نفت خام کشور افزوده می شود.

مهندس شفیعی در گفت و گو با خبرنگار شانا، ‌احداث تاسیسات سر چاهی خطوط لوله جریانی، ‌جمع آوری و انتقال نفت خام و تاسیسات فرآورش و جمع آوری و تزریق گازهای همراه تولید میدان نفتی خشت و کنارتخته را نخستین پروژه دراین زمینه خواند. وی با بیان این که توسعه این میدان روزانه ۳۰ هزار بشکه به تولید نفت کشور می افزاید گفت:‌ برنده اجرای این پروژه شرکت صدرا است و از ۸ مهر ماه امسال اجرای‍ پروژه به پیمانکار ابلاغ شده است. وی با بیان این که حفاری ۴ حلقه چاه برای تولید نفت و یک حلقه چاه برای تزریق گاز در میدان خشت انجام می شود، گفت: پیمانکار اجرای عملیات حفاری در این میدان مشخص شده است و شرکت حفاری شمال حفر چاه های این میدان را بر عهده خواهد داشت. شفیعی با تاکید بر این که شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID)مدیرت پیمان طرح توسعه ۱۶ میدان نفتی را بر عهده دارد که در حال حاضر ۹ میدان آن در اولویت توسعه قرار گرفته است، گفت:‌ میدان خشت یکی از این میدان ها است که در حال حاضر پیمانکاران فعالیت خود را در آن آغاز کرده است. وی پ‍روژه احداث ‌تاسیسات سر چاهی خطوط لوله جریانی ،‌جمع آوری و انتقال نفت خام و تاسیسات فرآورش همچنین جمع آوری و تزریق گازهای همراه تولید میدان نفت میدان سروستان و سعادت آباد را پروژه دوم در این زمینه خواند و گفت:‌ اجرای این پروژه از مجموع طرح توسعه ۱۶ میدان، برای تولید روزانه ۱۵ هزار بشکه نفت خام از این میدان ها در دست اجراست. وی زمان اجرای پروژه را ۳۰ ماه عنوان کرد و گفت:‌ شرکت طراحی و ساختمان نصب، برنده اجرای این پروژه است. شفیعی حفر ۷ حلقه چاه جدید و تعمیر ۵ حلقه چاه موجود را از برنامه های توسعه این میدان خواند و گفت: با حفر و تکمیل ۱۲ حلقه چاه در میدان سروستان و سعادت آباد روزانه ۱۵ هزار بشکه تولید نفت خام از این میدان امکانپذیر می شود. وی افزود: در حال حاضر مناقصه انتخاب پیمانکار حفاری چاه های میدان سروستان و سعادت آباد در حال برگزاری است ولی تا کنون برنده آن مشخص نشده است. مدیر عامل شرکت OEID‌،‌ جمع آوری و تزریق گازهای همراه نفت میدان چشمه خوش را از دیگر پروژه های انجام شده جدید در طرح توسعه ۱۶ میدان عنوان کرد و گفت: بزرگ بودن میدان چشمه خوش و ضرورت تزریق گاز در این میدان موجب برگزاری این مناقصه شده است که شرکت ساختار فردا به عنوان برنده، اجرای آن را بر عهده دارد. در اجرای طرح توسعه میدان نفتی چشمه خوش که در دو مرحله اجرا می شود، ظرفیت میدان از 30 هزار بشکه در روز به 80 هزار در روز خواهد رسید. شفیعی همچنین با اشاره به پروژه برق رسانی به میدان های پایدار و پایدار غرب نیز گفت: ‌این پروژه تا یک ما آینده به بهره برداری رسمی می رسد. به گفته وی،‌ دراجرای این پروژه، برق توسط خطوط انتقال دهلران به میدان های پایدار و پایدار غرب در نقطه مرزی عراق می رسد. به گزارش خبرنگار شانا، در اجرای طرح توسعه 16 میدان نفتی مناطق مرکزی، 7 میدان « پایدار، پایدار غرب، سرکان، دهلران، ماله کوه، کبود و دانان »، در غرب کشور و 9 میدان «خشت، کوه کاکی، سروستان، سعادت آباد، شروم، ریگ، دودرو، بوشهر و بوشگان» در منطقه زاگرس واقع شده اند که با توجه به موقعیت جغرافیایی میدان ها، بهره برداری از آنها به طور مستقل یا مشترک انجام می شود. پس از انجام مطالعات، توسعه 9میدان « پایدار، پایدار غرب، سرکان، دهلران، سعادت آباد، ماله کوه، خشت، سروستان و چشمه خوش »، در اولویت کاری قرار گرفته و توسعه میدان های « کوه کاکی، ریگ، شروم، دودرو، دانان و بخشی از توسعه دو میدان سرکان و مالکان » نیز به آینده موکول شده است

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم بهمن 1385ساعت 17:45  توسط بچه های کنارتخته  | 

شبکه آبياري دشت خشت و کنارتخته

عمليات اجرايي کانالC3  از شبکه آبياري دشت خشت و کنارتخته در استان فارس آغاز شد

 
به گزارش روابط عمومي شرکت آب منطقه  اي فارس، مهندس رضاييان, مديرعامل اين شرکت, در اين مراسم به تشريح بخشي از ويژگي  هاي پروژه پرداخت و گفت: اين پروژه شامل يک کانال ذوزنقه  اي با عرض کف 1/5 متر و عرض 6 متر در بالا و ارتفاع 1/5 متر است که قادر است به ميزان 3/5 مترمکعب در ثانيه آب رودخانه شاپور را جهت اراضي آبخور سد چروم در دشت خشت و کنار تخته انتقال دهد.
مهندس رضاييان, طول کانال را حدود 23 کيلومتر ذکر کرد و افزود: عمليات اجرايي فاز اول اين پروژه به طول 3 کيلومتر به  زودي آغاز مي شود و با احداث آن 2300 هکتار از 6500 هکتار اراضي زيردست سد چروم مشروب مي  شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم بهمن 1385ساعت 18:15  توسط بچه های کنارتخته  | 

بیمارستان کنارتخته

بالاخره سرانجام بیمارستان کنارتخته چی شد؟

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم بهمن 1385ساعت 12:13  توسط بچه های کنارتخته  | 

همکاری

نظرات وپیشنهادات خود را با وبلاگ کنارتخه  بازتاب دهید.

نظر وعکسهای شما در مورد کنارتخته در این وبلاگ  نشان داده خواهد شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی 1385ساعت 19:8  توسط بچه های کنارتخته  | 

ثبت نام برای شرکت نفت

چند روز یش برای شرکت نفت دربخشداری اسم مینوشتند.

از قرار معلوم ۲۵ نفر کارگر میخواستن و حدود ۸۰۰ نفر اسم نوشتند. مثل اینکه تا یکی دو سال دیگه واسه کنارتخته میخوان گاز بکشند.˜äÇÑÊÎÊå

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم دی 1385ساعت 12:53  توسط بچه های کنارتخته  | 

دیجیتالی شدن تلفن

بالاخره تلفن شهر ما هم دیجیتال شد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم دی 1385ساعت 12:47  توسط بچه های کنارتخته  | 

کنارتخته سرزمین نخلهای سرافراز

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم دی 1385ساعت 12:45  توسط بچه های کنارتخته  | 

شورای کنارتخته

اعضای شورای کنارتخته به ترتیب زیر انتخاب شدند:

۱.عیسی(نبی)جلالییان

۲.خانم بکر

۳.دکتر صمد موسوی

۴.حجت رضایی

۵.امید علیپور

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم دی 1385ساعت 12:20  توسط بچه های کنارتخته  | 

آغاز عملیات میدان نفتی خشت و کنارتخته

آغاز عملیات میدان نفتی خشت و کنارتخته

عملیات اکتشاف و استخراج میدان نفتی خشت و کنارتخته به زودی آغاز خواهد شد.این میدان در کیلومتر اول جاده کنارتخته-کازرون واقع شده است که جزء یکی از میادین 16 گانه نفتی مناطق مرکزی کشور می باشد .

به گفته مهندس محمدعلی شفیعی سیف آبادی،مدیر عامل شرکت توسعه و صنایع نفت و انرژی احداث تأسیسات سرچاهی خطوط لوله جریانی،جمع آوری و انتقال نفت خام و تأسیسات فرآورشی و جمع آوری و تزریق گازهای همراه تولید میدان نفتی خشت و کنارتخته نخستین پروژه طرح توسعه میادین 16 گانه کشور می باشد.

مدیر عامل شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی با بیان این که با توسعه این میدان روزانه 30000 بشکه به تولید نفت خام کشور افزوده می شود ،اعلام نمودند :

طی انجام مناقصه صورت گرفته برنده اجرای این پروژه ” شرکت صنعتی درایی ایران(صدرا)“ می باشد که از هشتم مهرماه سال جاری این پروژه به پیمانکار ابلاغ شده است که بزودی کلنگ آغاز پروژه مذکور به زمین زده خواهد شد.مهندس شفیعی با بیان این که حفاری چهار حلقه چاه برای تولید نفت و یک حلقه چاه برای تزریق گاز و یک حلقه چاه برای تزریق آب در میدان خشت و کنارتخته انجام می شود گفت:

پیمانکار اجرای عملیات حفاری در این میدان مشخص شده است و ”شرکت حفاری شمال“ حفر چاههای این میدان را بر عهده خواهد داشت.شفیعی با تأکید بر اینکه شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی(OEID) مدیرت پیمان طرح توسعه 16 میدان نفتی را بر عهده دارد که در حال حاضر 9 میدان آن از طرف شرکت ملی نفت ایران در اولویت توسعه قرار گرفته است گفت:

میدان خشت و کنارتخته یکی از این میدانهاست که در حال حاضر پیمانکاران فعالیت خود را در آن آغاز نموده اند.

با توجه به خبر فوق این عملیات می تواند علاوه بر افزایش درآمد نفتی کشور نقطه عطفی در راه رونق اقتصادی و اعتلای رفاه اجتماعی مردم منطقه باشد و با توجه به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی درخصوص تخصیص (دو درصد) 2% از درآمد میادین نفتی به آن مناطق می توان این نوید را به مردم منطقه داد که در آینده شاهد پیشرفت هر چه بیشتر منطقه خود باشیم.

در پایان جا دارد از زحمات جناب آقای مهندس غلامحسین نوذری معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و همچنین جناب آقای مهندس شفیعی مدیر عامل شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی از طرف مردم منطقه تشکر و قدردانی به عمل آید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم دی 1385ساعت 12:4  توسط بچه های کنارتخته  | 

konartakhteh

تنها سایت معتبر کنارتخته

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1384ساعت 10:2  توسط بچه های کنارتخته  |